حشمت تیرزدی از درون زندان نظام اسلامی و خامنه ای را نفی میکردیک از دهها گفتگوی تاریخی سیاوش اوستا با مهندس حشمت طبرزدی وقتی که این آزاده دلیر در زندان رژیم بود

اگر ما سپاس نبرد انسانهای آزاده را نداشته باشیم سرنوشتی بدتر از این چشم براه ما میباشد

حشمت‌الله طبرزدی (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۳۸ درروستای دُرّ از توابع گلپایگان اصفهان) روزنامه‌نگار، فعال دانشجویی - سیاسی و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه پلی تکنیک تهران (امیر کبیر) است.وی که از آغازین سالهای دهه شصت عضو دفتر تحکیم وحدت بود در سال ۱۳۶۳ به همراه برخی دیگر «اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی» را تاسیس کرد.او از هواداران جدی جمهوری اسلامی از جمله آیت الله سید علی خامنه‌ای و اکبر هاشمی رفسنجانی بود و برای اولین بار از عنوان امام خامنه‌ای برای آیت الله خامنه‌ای استفاده کرد و مروج طرح مرجعیت آیت الله خامنه‌ای بود. اما با آغاز تورم شدید در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به منتقد وی تبدیل شد و در دوران پس از دوم خرداد نیز به یکی از منتقدان جدی رهبری بدل گشت. او در سالهای پایانی دهه هفتاد به چهره شاخص دانشجویی مخالف جمهوری اسلامی بدل شد و جبهه دمکراتیک ایران را تأسیس کرد و اکنون خود را یک سکولار می‌داند.[۱]وی مدیر مسئول نشریات «پیام دانشجو»، «ندای دانشجو»،«هویت خویش» و «گزارش روز» بود.[۲] بر خلاف آنکه وی چندی پیش از رویداد ۱۸ تیر ۱۳۷۸ دستگیر و در زندان به سر می‌برد، اما فعالیت گسترده هواداران اتحادیه در جریان اعتراضات تیر ماه ۱۳۷۸ نقش عمده‌ای در تشدید برخورد با وی و اتحادیه مذکور داشت.

هفته نامه پیام دانشجو در سال‌های میانه دهه هفتاد افشاگری‌های گسترده‌ای پیرامون فساد اقتصادی و سیاسی در بدنه جمهوری اسلامی منتشر ساخت و پس از چند نوبت توقیف، لغو امتیاز شد. طبرزدی همچنین چند بار توسط وزارت اطلاعات ربوده شد و مورد تهدید قرار گرفت.

حشمت تبرزدی (طبرزدی) از درون زندان نظام اسلامی و خامنه ای را نفی میکرد

Commentaires